×
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Алуминиумска топлинска врата за прекин&прозорец

Алуминиумските термални врати и прозорци се еден вид врата & прозорец кој користи изолирани мостови алуминиумски профили и изолационо стакло, кои имаат функции на заштеда на енергија, звучна изолација, спречување на бучава, отпорен на прашина и водоотпорен. Коефициентот на топлинска спроводливост на скршените алуминиумски врати и прозорци е помал од 3W / ㎡ · К, што ја намалува загубата на топлина за половина во споредба со обичните врати и прозорци, ги намалува трошоците за греење за околу 30%

Детали за производот Повратни информации сега

Алуминиумска термална врата&прозорец

Алуминиумските термални врати и прозорци се еден вид врата & прозорец кој користи изолирани мостови алуминиумски профили и изолационо стакло, кои имаат функции на заштеда на енергија, звучна изолација, спречување на бучава, отпорен на прашина и водоотпорен. Коефициентот на топлинска спроводливост на скршените алуминиумски врати и прозорци е помал од 3W / ㎡ · К, што ја намалува загубата на топлина за половина во споредба со обичните врати и прозорци, ги намалува трошоците за греење за околу 30%, звучната изолација е повеќе од 29 децибели, и има добра водонепропустливост и воздух. Постојат два главни начини за производство на топлинско-изолациски профили. Една од нив е да се користат топлинско-изолациски ленти и алуминиумски профили за формирање "изолациски мостови" преку механички отвор на забот, стрип-пирсинг, и процеси на тркалање. Друг тип е да се инјектира топлинско-изолационен материјал во топлинско-изолациската празнина на профилот од алуминиумска легура., а потоа зацврстете и отстранете го скршениот метал од мостот за да формирате a "топлинско-изолациски мост", кој се нарекува а "лиен тип" топлинско-изолационен профил. Во ChangyYuan алуминиум, ќе ги најдете вака термопајк алуминиумскиот прозорец и врата: Нов замав прозорец, Прозорец за заштита на животната средина и заштеда на енергија со повеќе стакло, Композитни врати и прозорци од алуминиум-дрво и алуминиумски врати и прозорци во боја на скршен мост.

Алуминиумски профил: Легура на алуминиум: 6063-Т5, термо-пауза, нетермички прекин
Дебелина: 1.4mm-2,0 mm, прилагодени
Површински третман: Прилагодено (Обложено во прав/ Електрофореза/ Елоксирање итн).
Боја: Бело/шампањ/сиво/Дрвено зрно//зелено/сребрено
Стил: (1) Прозорец на куќиште & врата (2) лизгачки прозорец & врата
(3) Преклопен прозорец & врата (4) Прозорец за тенди
(5) Заоблен прозорец & врата (6) Навалување&Лизгачки прозорец & врата
(7) Навалување&Свртете го прозорецот & врата (8) Француска врата
Стакло: Тип: Ниско-E/Рефлектирачки/Калено/Пловечки/обложено
Единечно застаклување: 4/5/6/8/10/12/15/19mm итн
Двојно застаклување: Јасно, Ламинирани, Ниско-Е, Калено
5+12+5мм чисто стакло/6+12+6мм затемнето стакло/5+0,76ПВЦ+5мм ламинирано стакло

 

6+12+6mm Ниско Е стакло/6мм+1.14ПВБ+6мм+16А итн
Тројни 5мм+9А+5мм+9А+5мм
Хардвер: 1) Кинески врвен бренд
2) Меѓународен познат бренд
3) Флексибилно отворен и цврсто закован
Површински третман: Моќен слој, Елоксирање, Над ламинат, Електрофореза
Големина: Прилагодено
Боја: Прилагодено
Запечатување: Троична гумена заптивна лента од етилен пропилен
Други делови: Мрежа за комарци/Екран од не'рѓосувачки челик/Внатрешни ролетни/Решетка
Апликација: Станбени куќи, Кондоминиуми, Хотели, Канцеларии, Вила
Пакување: 1. Стандардно пакување картонски за извоз
2. Дрвени или железни палети
3. Со филм надвор
4. Прилагодено
Гаранција: 10 години
Перформанси на притисок на ветерот ≥5,0 kpa GB/T7106-2008/9 класа
Воздушна пропустливост ≤0,5 m3/(м. Х) GB/T7107-2008/8 класа
Пропустливост на дождовница ≥700 PA GB/T7108-2008/6 класа
Изведба на воздушен шум 45dB GB/T8485-2008/6 класа
Добри перформанси на изолација ≤1,0 W /(m2. К) GB/T8484-2008/10 класа
Изведба на засенчување на SC ≤0,2 GB/T2680-2008/7 класа

 

Најголемите предности на термо-пауза алуминиумски прозорец и врата:

1.Намалете ја спроводливоста на топлина: Топлинската спроводливост на изолираните алуминиумски мостови профили е 1.8 ~ 5 W / ㎡ · к, што е многу пониско од онаа на обичните профили од алуминиумска легура на 140 - 170 W / ㎡ · к. Усвоена е топлинската спроводливост на структурата на шупливо стакло. Е 2.0 ~ 3,59 W / m2 · к, што е многу пониско од онаа на обичните профили од алуминиумска легура 6.69 ~ 6,84 W / ㎡ · к, што ефикасно ја намалува топлината што се пренесува преку вратите и прозорците.

2.Спречете кондензација: Температурата на внатрешната површина на профилот со лентата за изолација е блиска до внатрешната температура, намалување на можноста за кондензирање на внатрешната влага на површината на профилот поради презаситеност.

3.За заштеда на енергија: Во зима, рамката на прозорецот со изолациона лента може да се намали 1/3 на топлина изгубена низ рамката на прозорецот; во лето, ако е климатизирана, рамката на прозорецот со изолациона лента може да биде повеќе Намалување на загубата на енергија

4.Заштитете ја животната средина: Преку примена на системи за топлинска изолација, потрошувачката на енергија може да се намали, додека зрачењето на животната средина поради климатизација и греење е намалено. Корисни за здравјето: Размената на топлина помеѓу човечкото тело и околината зависи од температурата на внатрешниот воздух, брзината на протокот на воздух, и температурата на надворешниот воздух. Со прилагодување на внатрешната температура на вратите и прозорците за да не биде пониска од 12 ~ 13 ℃, постигнато е најудобното опкружување.

5.Намалување на бучавата: употребата на шупливи стаклени структури со различни дебелини и шуплива структура на изолираниот алуминиумски профил на мостот може ефикасно да го намали ефектот на резонанца на звучните бранови, спречи пренос на звук, и намалување на бучавата за повеќе од 30dB.

6.Различни бои: Алуминиумските профили со различни бои може да се произведуваат по површинска обработка со анодизирање, прскање во прав, и прскање со флуоројаглерод. По тркалање и комбинација, вратите и прозорците од изолирана алуминиумска легура може да се направат во внатрешни и надворешни двобојни прозорци со различни бои.

Квалитет:

CE сертификација, SGS, ISO9001, ISO14001 и RoHS автентикација

Апликација:

Висока зграда , куќа, стан, канцелариски простор, и внатрешен простор.

Нашите предности:

Changyuan алуминиумот ги има овие предности:

  1. Во текот на 30000 поставува калапи на лице место
  2. Повеќе од 400 работодавачите
  3. Две производни капак истиснување, топење, елоксирање, електрофореза и прашкаст облога
  4. 4.Сите алуминиумски материјали се направени од нашата фабрика, контролирајте го квалитетот од почеток.
  5. Имајте добро партнерство со другата фабрика за стакло и додатоци

 

Испратете ни ја пораката до нас:
ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА