Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall
Aluminium profile for curtain wall

Profili i aluminit për murin e perdes

Profili i aluminit është një nga materialet e ndërtimit më të zakonshëm në murin e perdes. Muri i perdes është i vendosur në sipërfaqen e jashtme të ndërtesës dhe shpesh preket nga faktorë të pafavorshëm të mjedisit natyror, siç është dielli, shi, erozioni i rërës. prandaj, kërkon rezistencë të mjaftueshme të motit dhe qëndrueshmëri të materialeve të murit të perdes. Me papërshkueshëm nga uji, anti-dielli, anti vjedhjes, anti-ndikim, izolim termik dhe funksione të tjera. Profili i aluminit për murin e perdes duhet të jetë i anodizuar në sipërfaqe, pikturuar elektroforetike, trajtim me pluhur ose trajtim me llak fluorocarbon për të siguruar qëndrueshmërinë e murit të perdes. Alumini ChangYuan ka më shumë se 20 përvojat e viteve në profilin e aluminit në mur perde.

Detaje të produkteve

Reagime tani

Dërgoni kërkesën ose na dërgoni një email për të më thënë kërkesat, ne do ta rregullojmë për ju.

Përshkrimi i produkteve:

1 Lloji i biznesit prodhues
2 standard: GB 5237-2008; EN755, etj,
3 Seritë e produkteve: Profili i aluminit për materiale ndërtimi dhe materiale industriale.
4 çmim: Bazuar në çmimin Ingot Nanhai alumini(http://www.lvdingjia.com/) + Tarifa e përpunimit
5 Kushtet e pagesës: T / T, L / C në shikim
6 Trajtim sipërfaqësor: Mbarimi i mullirit, Anodizing, Veshje pluhuri, electrophoresis, Mbaro druri, Nxehtësia Fyese

Specifikim:

7 aliazh: 6063
8 shtet: T4 / T5 / T6
9 gjatësi 1m-7 milion, përgjithësisht 5.85m për kontejner
10 Trashësia normale e anodizimit: MESATARE >10 mikro,
11 Trashësia normale e veshjes me pluhur: >40mikro
12 trashësia: 0.4mm 0.5 mm 0.6 mm,0.8mm,1.0mm,1.2mm,1.4mm,2.0mm,3.0mm,4.0mm etj..

Informacioni tjetër

13 çmim NH / LME pricemimi kryesor i shufrave + kostoja më konkurruese e konvertimit
14 Politika e mykut Eachdo artikull i vëllimit të blerë arrihet te 1 ton, rimbursimi i pagesës së mykut
15 Orari i dorëzimit brenda 20 ditë nga koha e porosisë
16 Kushtet e pagesës 30% depozitë, pagesa e bilancit kundrejt kopjes B / L brenda 7 ditë
17 Paketimi standard film mbrojtës brenda, jashtë tkurrjes së filmit ose letrës së trashë
18 vërtetim SGS / TUV - ISO9001:2008 - ISO14001:2004 CE RoHS
19 përdorimi tradicional rrëshqitje, dritare me kanata, dritaret, dyert, muri i perdeve, industri, çati për dekorim, gardh, parmak
20 OEM Profilet e personalizuara të aluminit janë në dispozicion

Avantazhet e profileve të aluminit të murit ChangYuan Perde:

Për shkak të karakteristikave të profilit të aluminit, muri i perdes alumini tani përdoret në shumë industri.

1) Muri i perdes së aluminit ka ngurtësi të mirë, pesha e lehtë dhe forca e lartë. Paneli i murit me perde me rimeso prej alumini ka rezistencë të mirë korrozioni, dhe bojë fluorokarboni mund të jetë pa këmbë për të 25 vjet.

2) Muri i perdes së aluminit ka mjeshtëri të mirë. Pllaka alumini mund të përpunohet në një shumëllojshmëri të formave gjeometrike komplekse siç janë banesa, sipërfaqe të lakuara dhe sferike duke adoptuar procesin e parë të përpunimit dhe më pas të pikturës me llak.

3) Muri i perdes së profileve të aluminit nuk është i lehtë për tu njollosur, e cila është e thjeshtë për tu pastruar dhe mirëmbajtur. Mos ngjitja e filmit të veshjes së fluorit e bën të vështirë ngjitjen e ndotësve në sipërfaqe, dhe ka pastërti të mirë.

4) Instalimi dhe ndërtimi i murit të perdes së profilit të aluminit është i përshtatshëm dhe i shpejtë. Profili i aluminit është formuar në fabrikë, dhe vendi i ndërtimit nuk ka nevojë të shkurtohet, por thjesht fikse.

5) Muri i perdes së profileve të aluminit mund të riciklohet dhe ripërdoret, gjë që është e mirë për mbrojtjen e mjedisit. Nxjerrja e profilit të aluminit mund të riciklohet 100%, dhe vlera e riciklimit është më e lartë.

6) Profili i aluminit dhe muri i perdes së fletëve ka një strukturë unike, ngjyra e pasur dhe e qëndrueshme, dhe pamja dhe forma mund të diversifikohen, dhe mund të kombinohen në mënyrë të përkryer me materialin e murit për perde xhami dhe materialin e murit për perde prej guri. Pamja e saj e përsosur dhe cilësia e shkëlqyeshme e bëjnë atë të favorizuar nga pronarët.

7) Pesha e lehtë e profilit të aluminit është vetëm një e pesta e asaj të mermerit dhe një e treta e murit të perdes së qelqit, gjë që zvogëlon shumë ngarkesën e strukturës së ndërtesës dhe themelet, dhe mirëmbajtja kushton shumë më e ulët se materialet e tjera të ndërtimit, performanca me kosto të lartë.

 

Aplikacion:

Zyra e ndertimit, rrokaqiell, ndërtesën e shkollës, stadium, gjimnazin dhe dekorimin e ndërtesave.

Quality:

Çertifikimi CE, SGS, ISO9001, Autentifikimi ISO14001 dhe RoHS

Pse zgjidhni aluminin Changyuan për murin tuaj të perdes

1). Ne kemi ekipin më të mirë të shitjes dhe ekipin teknik për të mbështetur klientët tanë.

2). Ekipi QC ju ndihmon të merrni të gjithë profilin e aluminit me cilësi të lartë.

3). Alumini Changyuan ka dy baza prodhuese dhe më shumë se 20+ përvojat e viteve në industrinë e aluminit.

4). Një përvojë e madhe për të shërbyer tregjet e huaja.

Të gjitha produktet prototip duhet të kalojnë 4 kontrollet në të gjithë procesin:

  1. Inspektimi i lëndës së parë
  2. Në inspektimin e përpunimit
  3. Inspektimi përfundimtar
  4. Inspektimi në dalje

F&Q:

Q1. Nëse ne jemi të interesuar në produktet tuaja dhe dëshirojmë të vizitojmë fabrikat tuaja, a është e mundshme?

PO!!! Ne jemi të mirëpritur të gjithë klientët tanë për të vizituar fabrikat tona.

Q2. A është e mundur që ne e shohim mostrën para se të bëjmë një urdhër për ju?

PO!!! Ne do t'ju japim profilin e aluminit në mostrën e murit të perdes para se të konfirmoni porosinë. Mostra falas por tarifa e shprehur duhet të paguani nga ana juaj.

Q3. Colorfarë lloj ngjyre mund të zgjedhim në profilin e aluminit në murin e perdes?

Ne do të bëjmë veshjen e pluhurit në profilin e aluminit, që do të thotë që ju mund të bëni të gjitha llojet e ngjyrave që dëshironi. Ju mund të zgjidhni ngjyrën nga ngjyra RAl, atëherë do ta përputhemi për veshjen me pluhur.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI