×
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
Aluminium profile with wood grain
profile alumini me grurë dru

Simulate wood grain aluminum, së pari lyejeni me spërkatje abetaren në profilin e aluminit të extruduar, pastaj ngjitni letër me kokërr druri në sipërfaqe, dhe pastaj përdorni vakum, ngrohja dhe proceset e tjera për ta bërë drithin e drurit të depërtojë plotësisht në abetaren e llakut. Në proces, a wood-like aluminum profile was formed. Wood grain transfer aluminum profile is based on powder spraying or electrophoretic painting, and according to the principle of high temperature sublimation and heat penetration, the wood grain pattern on the transfer paper or transfer film is quickly transferred and Penetrates into profiles that have been sprayed or electrophoresed. The produced wood grain profile has clear texture and strong three-dimensional sense, which can better reflect the natural feeling of wood grain. It is an ideal energy-saving and environmentally-friendly material to replace traditional wood.

Detaje të produkteve Reagime tani

profile alumini me grurë dru

Simulate wood grain aluminum, së pari lyejeni me spërkatje abetaren në profilin e aluminit të extruduar, pastaj ngjitni letër me kokërr druri në sipërfaqe, dhe pastaj përdorni vakum, ngrohja dhe proceset e tjera për ta bërë drithin e drurit të depërtojë plotësisht në abetaren e llakut. Në proces, a wood-like aluminum profile was formed. Wood grain transfer aluminum profile is based on powder spraying or electrophoretic painting, and according to the principle of high temperature sublimation and heat penetration, the wood grain pattern on the transfer paper or transfer film is quickly transferred and Penetrates into profiles that have been sprayed or electrophoresed. The produced wood grain profile has clear texture and strong three-dimensional sense, which can better reflect the natural feeling of wood grain. It is an ideal energy-saving and environmentally-friendly material to replace traditional wood.

Përshkrimi i produkteve:

1 Lloji i biznesit prodhues
2 standard: GB 5237-2008; EN755, etj,
3 Seritë e produkteve: Profili i aluminit për materiale ndërtimi dhe materiale industriale.
4 çmim: Bazuar në çmimin Ingot Nanhai alumini(http://www.lvdingjia.com/) + Tarifa e përpunimit
5 Kushtet e pagesës: T / T, L / C në shikim
6 Trajtim sipërfaqësor: Mbarimi i mullirit, Anodizing, Veshje pluhuri, electrophoresis, Mbaro druri, Nxehtësia Fyese

Specifikim:

7 aliazh: 6063
8 shtet: T4 / T5 / T6
9 gjatësi 1m-7 milion, përgjithësisht 5.85m për kontejner
10 Trashësia normale e anodizimit: MESATARE >10 mikro,
11 Trashësia normale e veshjes me pluhur: >40mikro
12 trashësia: 0.4mm 0.5 mm 0.6 mm,0.8mm,1.0mm,1.2mm,1.4mm,2.0mm,3.0mm,4.0mm etj..

Informacioni tjetër

13 çmim NH / LME pricemimi kryesor i shufrave + kostoja më konkurruese e konvertimit
14 Politika e mykut Eachdo artikull i vëllimit të blerë arrihet te 1 ton, rimbursimi i pagesës së mykut
15 Orari i dorëzimit brenda 20 ditë nga koha e porosisë
16 Kushtet e pagesës 30% depozitë, pagesa e bilancit kundrejt kopjes B / L brenda 7 ditë
17 Paketimi standard film mbrojtës brenda, jashtë tkurrjes së filmit ose letrës së trashë
18 vërtetim SGS / TUV - ISO9001:2008 - ISO14001:2004 CE RoHS
19 përdorimi tradicional rrëshqitje, dritare me kanata, dritaret, dyert, muri i perdeve, industri, çati për dekorim, gardh, parmak
20 OEM Profilet e personalizuara të aluminit janë në dispozicion

Some advantages of wood grain aluminum :

 1. Wood grain has strong adhesion to aluminum, non-toxic, odorless, and easy to clean.
 2. The product texture is clear and realistic, strong three-dimensional sense, good appearance decoration effect, there is a visual effect of returning to nature and returning to nature.
 3. The coating film on the surface of the sprayed aluminum profile is non-volatile in the air, does not oxidize, and has no pollution to the environment.
 4. The dirt deposited on the sprayed surface can be restored to its original gloss and appearance once it is cleaned.
 5. The surface of the aluminum alloy profile is fine and smooth.
 6. With high coating hardness and strong adhesion.
 7. Strong acid resistance, weather resistance, boiling resistance, alkali resistance and impact resistance.
 8. After the surface of the aluminum alloy profile is treated with the simulated wood grain pattern, the decorative effect of the solid wood can be achieved or even exceeded.

cilësi:

Çertifikimi CE, SGS, ISO9001, Autentifikimi ISO14001 dhe RoHS

Aplikacion:

Aluminum window and door, building materials and industrial use aluminum extrusion profile

Why alumini ChangYuan:

1). 20+ vite në industri

2). Dy baza prodhimi përfshirë anodizimin, punëtori për elektroforezë dhe veshje pluhuri.

3). Total 11 makinat e nxjerrjes së aluminit.

4) mbi 400 punëtorët, Ekipi më i mirë i shitjes dhe ekipi teknik ndihmojnë për të bërë një plan për ju.

 

Të gjitha produktet prototip duhet të kalojnë 4 kontrollet në të gjithë procesin:

 1. Inspektimi i lëndës së parë
 2. Në inspektimin e përpunimit
 3. Inspektimi përfundimtar
 4. Inspektimi në dalje

 

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
Enquiry TANI
Enquiry TANI