×
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminium Thermal break door&window
Aluminum derë termike break&dritare

Dyert dhe dritaret e ndërprerjes termike prej alumini janë një lloj dere & dritare që përdorin profile alumini të izoluar të urës dhe xham izolues, të cilat kanë funksionet e kursimit të energjisë, izolim i zërit, parandalimin e zhurmës, i papërshkueshëm nga pluhuri dhe i papërshkueshëm nga uji. Koeficienti i përçueshmërisë termike të dyerve dhe dritareve prej alumini të urës së thyer është më pak se 3W / ㎡ · K, gjë që zvogëlon humbjen e nxehtësisë përgjysmë krahasuar me dyert dhe dritaret e zakonshme, ul kostot e ngrohjes me rreth 30%

Detaje të produkteve Reagime tani

Dera e ndërprerjes termike të aluminit&dritare

Dyert dhe dritaret e ndërprerjes termike prej alumini janë një lloj dere & dritare që përdorin profile alumini të izoluar të urës dhe xham izolues, të cilat kanë funksionet e kursimit të energjisë, izolim i zërit, parandalimin e zhurmës, i papërshkueshëm nga pluhuri dhe i papërshkueshëm nga uji. Koeficienti i përçueshmërisë termike të dyerve dhe dritareve prej alumini të urës së thyer është më pak se 3W / ㎡ · K, gjë që zvogëlon humbjen e nxehtësisë përgjysmë krahasuar me dyert dhe dritaret e zakonshme, ul kostot e ngrohjes me rreth 30%, izolimi i zërit është më shumë se 29 decibel, dhe ka ngushtësi të mirë të ujit dhe ajrit. Ekzistojnë dy mënyra kryesore për të prodhuar profile izoluese të nxehtësisë. Njëra është të përdorni shirita izolues të nxehtësisë dhe profile alumini për t'u formuar "urat izoluese" përmes hapjes mekanike të dhëmbit, shpimi i shiritave, dhe proceset e rrotullimit. Një lloj tjetër është të injektohet një material izolues i nxehtësisë në zgavrën izoluese të nxehtësisë të një profili të aliazhit të aluminit, dhe pastaj ngurtësoni dhe hiqni metalin e thyer të urës për të formuar një "urë izoluese e nxehtësisë", e cila quhet a "i tipit të hedhur" profili izolues i nxehtësisë. Në aluminin ChangyYuan, do të gjeni dritaren dhe derën prej alumini të ndërprerjes termike si kjo: Dritare e Re Lëkundëse, Dritare për mbrojtjen e mjedisit me shumë xham dhe kursimin e energjisë, Dyert dhe dritaret e përbërë prej druri alumini dhe dyert dhe dritaret prej alumini me ngjyra të urës së thyer.

Profili i aluminit: Aliazh alumini: 6063-T5, termike-break, jo-termike-break
Trashësia: 1.4mm-2.0mm, përshtatur
Trajtim sipërfaqësor: customized (Pluhur i veshur / Elektroforezë / Anodizues etj).
Ngjyrë: Bardhë / shampanjë / gri / drithëra // jeshile / argjend
stil: (1) Dritarja e kasës & derë (2) dritare rrëshqitëse & derë
(3) Dritarja e palosshme & derë (4) Dritare prapa
(5) Dritare e harkuar & derë (6) anim&Dritarja rrëshqitëse & derë
(7) anim&Kthejeni dritaren & derë (8) Porta Franceze
gotë: lloj: Low-E / reflektues / nevrik / qarkulloi / veshura
Lustrim i vetëm: 4/5/6/8/10/12/15/19mm etj
Lustrim i dyfishte: Qartë, i petëzuar, Low-E, nevrik
5+12+5Qelqi i pastër mm / 6 + 12 + 6mm qelqi i lyer / 5 + 0.76PVC + 5 mm xhami i laminuar

 

6+12+6mm E ulët E qelqit / 6 mm + 1.14PVB + 6mm + 16A etj
Triple 5 mm + 9A + 5mm + 9A + 5 mm
Hardware: 1) Brand Top Kinez
2) Markë e famshme ndërkombëtare
3) Fleksibël i hapur dhe i thyer fort
Trajtim sipërfaqësor: Veshje elektrike, Anodizing, Mbi petëzuar, electrophoresis
madhësi: customized
Ngjyrë: customized
nënshkrimin: Shirita për nënshkrimin e gomës propilen trekëndësh
Pjesë të tjera: Rrjeti i mushkonjave / Ekrani i çelikut të pandryshkshëm / Brenda blinds / Rrjetit
Aplikacion: Shtëpi banimi, condominiums, Hotels, zyrat, vilë
paketim: 1. Pako standarde kartoni eksporti
2. Paleta druri ose hekuri
3. Me film jashtë
4. customized
Garanci: 10 vjet
Performanca e presionit të erës Class5.0 kpa GB / T7106-2008 / 9 klasa
Përhapja e ajrit ≤0.5 m3 /(m. H) Klasë GB / T7107-2008 / 8
Përhapja e ujit të shiut 00700 klasë PA GB / T7108-2008 / 6
Performanca e Zhurmës së Ajrit 45klasa dB GB / T8485-2008 / 6
Performanca e mirë e izolimit .01.0W /(m2. K) Klasë GB / T8484-2008 / 10
Performanca hijezuese e SC Class0.2 GB / T2680-2008 / 7 klasa

 

Përparësitë më të mëdha të dritares dhe dyerve të aluminit me ndërprerje termike:

1.Ulja e përcjelljes së nxehtësisë: Përçueshmëria termike e profileve të izoluara të urës së aluminit është 1.8 W 5W / ㎡ · k, e cila është shumë më e ulët se ajo e profileve të zakonshëm të aliazhit të aluminit të 140 170W / ㎡ · k. Përçueshmëria termike e strukturës së qelqit të zbrazët është miratuar. Eshte 2.0 9 3.59W / m2 · k, e cila është shumë më e ulët se ajo e profileve të zakonshëm të aliazhit të aluminit 6.69 84 6,84 W / ㎡ · k, e cila në mënyrë efektive zvogëlon nxehtësinë e transmetuar përmes dyerve dhe dritareve.

2.Parandaloni kondensimin: Temperatura e sipërfaqes së brendshme të profilit me shiritin e izolimit të nxehtësisë është afër temperaturës së brendshme, duke zvogëluar mundësinë e kondensimit të lagështisë së brendshme në sipërfaqen e profilit për shkak të mbingopjes.

3.Kursim energjie: Në dimër, korniza e dritares me shirit izolues mund të zvogëlojë 1/3 të nxehtësisë së humbur përmes kornizës së dritares; në verë, nëse është me ajër të kondicionuar, korniza e dritares me shirit izolues mund të jetë më e Ulja e humbjes së energjisë

4.Mbroni mjedisin: Përmes aplikimit të sistemeve të izolimit termik, konsumi i energjisë mund të zvogëlohet, ndërsa rrezatimi mjedisor për shkak të kondicionimit dhe ngrohjes zvogëlohet. I dobishëm për shëndetin: Shkëmbimi i nxehtësisë midis trupit të njeriut dhe mjedisit varet nga temperatura e ajrit të brendshëm, shpejtësia e rrjedhës së ajrit, dhe temperatura e ajrit të jashtëm. Duke rregulluar temperaturën e brendshme të dyerve dhe dritareve në mënyrë që të mos jetë më e ulët se 12 ~ 13 ℃, është arritur ambienti më i rehatshëm.

5.Reduktimi i zhurmës: përdorimi i strukturave të qelqit të zbrazët me trashësi të ndryshme dhe struktura e zbrazët e profilit të aluminit të izoluar të urës mund të zvogëlojë në mënyrë efektive efektin rezonancë të valëve të zërit, parandalojnë transmetimin e zërit, dhe të zvogëlojë zhurmën me më shumë se 30dB.

6.Ngjyra të ndryshme: Profile alumini me ngjyra të ndryshme mund të prodhohen pas trajtimit sipërfaqësor duke anodizuar, spërkatje pluhuri, dhe spërkatje fluorokarbonike. Pas rrokullisjes dhe kombinimit, dyert dhe dritaret e izoluara të aliazhit të aluminit mund të bëhen dritare me dy ngjyra të brendshme dhe të jashtme me ngjyra të ndryshme.

cilësi:

Çertifikimi CE, SGS, ISO9001, Autentifikimi ISO14001 dhe RoHS

Aplikacion:

Ndërtesë e gjatë , shtëpi, apartament, zona zyre, dhe zona e brendshme.

Përparësitë tona:

Alumini Changyuan ka këto avantazhe:

  1. mbi 30000 vendos myk në vend
  2. Me shume se 400 punëdhënësit
  3. Nxjerrje të mbuluar të dy prodhimeve, shkrirje, Anodizing, elektroforeza dhe shtimi i pluhurit
  4. 4.Të gjitha materialet e aluminit janë bërë nga fabrika jonë, kontrolloni cilësinë që në fillim.
  5. Keni partneritet të mirë me fabrikën tjetër të xhamit dhe aksesorëve

 

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
Enquiry TANI
Enquiry TANI