×
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
Aluminium profile with anodizing
profile alumini me anodizing

Changyuan Aluminium ka dy punishte për anodizimin dhe elektroforezën. Anodizimi i profilit të aluminit është nënshtresa është përdorur si anodë, dhe elektroliza u krye në një tretësirë ​​elektrolitike, dhe një film mbrojtës oksidi u formua artificialisht në sipërfaqen e nënshtresës për të formuar një material alumini. Karakteristikat kryesore të materialit të aluminit:1. Ka rezistencë të fortë ndaj gërryerjes, rezistencë ndaj motit dhe rezistencë ndaj korrozionit.

Detaje të produkteve Reagime tani

profile alumini me anodizing

Changyuan Aluminium ka dy punishte për anodizimin dhe elektroforezën. Anodizimi i profilit të aluminit është nënshtresa është përdorur si anodë, dhe elektroliza u krye në një tretësirë ​​elektrolitike, dhe një film mbrojtës oksidi u formua artificialisht në sipërfaqen e nënshtresës për të formuar një material alumini. Karakteristikat kryesore të materialit të aluminit:1. Ka rezistencë të fortë ndaj gërryerjes, rezistencë ndaj motit dhe rezistencë ndaj korrozionit. 2. Në sipërfaqen e nënshtresës mund të formohen ngjyra të ndryshme, të cilat mund të plotësojnë më së miri kërkesat tuaja. 3. Fortësi e fortë, te pershtatshme per prodhimin e materialeve te ndryshme ndertimi dhe industriale. Anodizimi i profileve të aluminit është në fakt një metodë e trajtimit sipërfaqësor të profileve të aluminit. Është për të formuar një film oksid në sipërfaqen e profilit të aluminit, e cila është elegante dhe e bukur dhe rezistente ndaj korrozionit. Në përgjithësi, trajtimi anodizues i profileve të aluminit është trajtimi me oksidim të bardhë argjendi, dhe sipërfaqja e profileve të aluminit është e bardhë argjendi, por edhe profilet e aluminit të trajtuar me alumin janë të zeza, e verdhe, dhe profile të tjera alumini. Këto plotësohen gjatë procesit të anodizimit.

Përshkrimi i produkteve:

1 Lloji i biznesit prodhues
2 standard: GB 5237-2008; EN755, etj,
3 Seritë e produkteve: Profili i aluminit për materiale ndërtimi dhe materiale industriale.
4 çmim: Bazuar në çmimin Ingot Nanhai alumini(http://www.lvdingjia.com/) + Tarifa e përpunimit
5 Kushtet e pagesës: T / T, L / C në shikim
6 Trajtim sipërfaqësor: Mbarimi i mullirit, Anodizing, Veshje pluhuri, electrophoresis, Mbaro druri, Nxehtësia Fyese

Specifikim:

7 aliazh: 6063
8 shtet: T4 / T5 / T6
9 gjatësi 1m-7 milion, përgjithësisht 5.85m për kontejner
10 Trashësia normale e anodizimit: MESATARE >10 mikro,
11 Trashësia normale e veshjes me pluhur: >40mikro
12 trashësia: 0.4mm 0.5 mm 0.6 mm,0.8mm,1.0mm,1.2mm,1.4mm,2.0mm,3.0mm,4.0mm etj..

Informacioni tjetër

13 çmim NH / LME pricemimi kryesor i shufrave + kostoja më konkurruese e konvertimit
14 Politika e mykut Eachdo artikull i vëllimit të blerë arrihet te 1 ton, rimbursimi i pagesës së mykut
15 Orari i dorëzimit brenda 20 ditë nga koha e porosisë
16 Kushtet e pagesës 30% depozitë, pagesa e bilancit kundrejt kopjes B / L brenda 7 ditë
17 Paketimi standard film mbrojtës brenda, jashtë tkurrjes së filmit ose letrës së trashë
18 vërtetim SGS / TUV - ISO9001:2008 - ISO14001:2004 CE RoHS
19 përdorimi tradicional rrëshqitje, dritare me kanata, dritaret, dyert, muri i perdeve, industri, çati për dekorim, gardh, parmak
20 OEM Profilet e personalizuara të aluminit janë në dispozicion

Përfitimi Of profil alumini anodizues:

1.Përmirësimi i rezistencës ndaj korrozionit Për shkak të pabarazisë së filmit të oksidit të formuar në mënyrë natyrale, ngjyra e sipërfaqes së aliazhit të aluminit është e ndryshme, e cila është relativisht e shëmtuar; ne anen tjeter, filmi oksid i formuar natyrshëm është i hollë, gërvishtet lehtësisht, dhe ka rezistencë relativisht të dobët ndaj korrozionit. Filmi i oksidit artificial të anodizuar është uniform, të dendura dhe më rezistente ndaj korrozionit.

2.Përmirësoni rezistencën ndaj konsumit

Profilet e aluminit janë veçanërisht të ndjeshme ndaj gërvishtjeve dhe gërvishtjeve. Pas te gjithave, fortësia e lidhjeve të aluminit nuk mund të krahasohet me çelikun. Sipërfaqja e profilit të aluminit industrial të anodizuar është shumë e vështirë, dhe fortësia e filmit të oksidit mund të arrijë 300 HV. Pra, është shumë rezistent ndaj konsumit dhe nuk gërvishtet lehtë.

3.Ngjyrosje e produkteve dekorative të aluminit

Përpara se profili i aluminit të mbyllet me oksidim anodik, do të ketë shumë pore të dendura në sipërfaqe, dhe është e lehtë të përthithësh disa kripëra ose ngjyra metalike, në mënyrë që sipërfaqja e produktit të aluminit të formojë një ngjyrë shumëngjyrëshe.

4.Përmirësoni izolimin

Ne e dimë se përçueshmëria e aluminit është shumë e mirë, por profilet e aluminit kanë nevojë për izolim në disa raste. Filmi i oksidit të profilit të aluminit të anodizuar është jopërçues, pra nëse nevojitet izolim, kërkohet trajtim anodizues.

5.Primer për bojë me spërkatje

Sipërfaqja e disa profileve industriale të aluminit duhet të lyhet me spërkatje. Sipërfaqja e profilit të aluminit të anodizuar ka një absorbim të fortë, gjë që e bën bojën me sprej më uniforme dhe të bukur.

cilësi:

Çertifikimi CE, SGS, ISO9001, Autentifikimi ISO14001 dhe RoHS

Të gjitha produktet prototip duhet të kalojnë 4 kontrollet në të gjithë procesin:

  1. Inspektimi i lëndës së parë
  2. Në inspektimin e përpunimit
  3. Inspektimi përfundimtar
  4. Inspektimi në dalje

Aplikacion:

Materiale ndërtimi, përdorim industrial, dritare, derë, lavaman nxehtësie, tavolinë, karrige..

 

Përparësitë e fabrikës sonë:

1). Dy baza prodhimi në Guangdong të Kinës

2). 20+ vite përvojë në industrinë e aluminit

3). mbi 400 punëtor në fabrikën tonë

4) Anodizing, punëtori për elektroforezë dhe veshje pluhuri.

 

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
Enquiry TANI
Enquiry TANI